Bulut Sportif Havacılık Kulübü

Hayallerinizi Gerçekleştiriyoruz!

Güvenli, Kaliteli ve Eğlenceli Yamaçparaşütü Eğitimleri İçin Doğru Adres

Başlangıç Eğitimi Soru Bankası


Kullanıcı Bilgisi


1. Başlangıç seviyesindeki pilotlar için hazırlanan bu soru bankasında bir çok soru bulunmaktadır.

2. Her bir sınav 15 adet sorudan oluşmakta olup sistemden rastgele seçilerek sunulmaktadır. Aynı sorularla karşılaşma oranınızı düşürmek için siteye üye olup üye girişi ile soruları çözmelisiniz. Bu şekilde sistem sizi takip edebildiğinden hatalı yaptığınız veya hiç çözmediğiniz soruları sormak için öncelik sağlayacaktır.

3. Puanlama sorunun şekline ve zorluk derecesine göre değişmektedir. Sınavın sonunda başarılı sayılmanız için toplam puanın %75'ini almanız gerekmektedir.

4. Sınav sonucunda yanlış verdiğiniz cevapların doğrularını görebilir, açıklaması var ise okuyabilirsiniz. Bu şekilde eksik veya hatalı yaptığınız konularda kendinizi analiz etme fırsatınız olur.

5. Sistemde yer alan tüm soruları görebilmek için çok kez sınav yapmak zorunda kalabilirsiniz. Amacımız işinizi zorlaştırmak değil öğrenmenize yardımcı olmaktır.

6. Bu sınav sisteminde amacımız seviyenizi ölçmekten ziyade bilgi seviyenizi yükseltmeye çalışmaktır. Bu nedenle sınavların bitiminde doğru cevaplarda sunulmaktadır. Hızlı hızlı gidip sonuçları görerek bir şeyler öğrenmeye çalışmak yerine sitede yer alan ders notlarını okuyup daha sonra sınav yapmanız sizler için çok daha faydalı olacaktır.

7. Türkiye de; Maalesef yamaç paraşütü eğitimi için gerekli eğitim dokümanları yeterli seviyeye ulaşmamıştır. Her sistemin kendine yönelik eğitim dokümanları ve yönergeleri vardır. Burada sunulan eğitim notları, kaynak, sorular ve cevaplarında mümkün olduğunca geniş bir kitleye hitap edilmeye çalışılmıştır.

Sitede yer alan herhangi bir dokümanda, soru ve cevapta sorun olduğunu düşünüyor iseniz info@bulut.org.tr adresine mail atın. Her geri dönüş, düşünce ve bilgi benim için kritik olup tek tek değerlendirilecektir.

Teşekkür ediyor başarılar diliyorum.

Ahmet ŞEN

Yamaç Paraşütü EğitmeniDevam Et
Telefon Et0 543 446 0 446
Mesaj Gönderinfo@bulut.org.tr
Ziyaret EtKulüp Merkezi